LINGG-JANKE "79242 / 79242SEC" BEA8F230H-SEC KNX Secure binary input / binary output 8 fold, signal voltage 230V
MT Code
LIN_79242 / 79242SEC
Manufacturer Code
"79242 / 79242SEC"
Description
manual operation
KNX Secure binary input / binary output 8 fold
- 230VAC inputs
- manual operation for each output channel
- output functions: time functions, logical functions, status, scenes (8)
- switching capacity per channel: 16A 250VAC, suitable for C load up to 200μF