LINGG-JANKE "79245 / 79245SEC" BEA8F24H-SEC KNX Secure binary input / binary output 8 fold, signal voltage 24V
MT Code
LIN_79245 / 79245SEC
Manufacturer Code
"79245 / 79245SEC"
Description
manual operation
KNX Secure binary input / binary output 8 fold
- 24V AC/DC inputs
- manual operation for each output channel
- output functions: time functions, logical functions, status, scenes (8)
- switching capacity per channel: 16A 250VAC, suitable for C load up to 200μF