ABTECNO JCM-1003188 RBAND3ROSE868 - 2-CHANNEL 3G 868 MHZ RECEIVER
MT Code
ABT_JCM-1003188
Manufacturer Code
JCM-1003188
Brand
ABTECNO
ABTECNO
Description
· 3G receiver for optical, resistive and mechanical safety edges.
· Working frequency: 868MHz
· Multi-frequency system: 4 self-adjustable channels at 868MHz.
· Nominal range 50 m.
· Memory: 6 transmitters (3 in relay 1, 3 in relay 2).
· Radiated power: <25mW.
· Operating temperature: -20 ºC to +55 ºC.
· Power supply: 12/24V ac/dc ±10%
· Operating consumption: max 255mA.
· Sealing: IP54 (IP65 with gaskets).
· Housing dimensions: 82 × 190 × 40 mm.